Śniadanie do łóżka

Autor:

Śniadanie do łóżka, to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Jedni marzą o owsiance z owocami, inni nie wyobrażają sobie śniadania bez treściwej jajecznicy, tostów czy parówek 😀 Ja powiem Wam o tym, co odkryłam kilka miesięcy temu, a teraz nie mogę bez tego żyć, mimo że jest to tak oczywiste dla wielu ludzi 😀 A odpowiedź jest bardzo prosta:

 

Śniadanie

Tak, tak prozaiczna i oczywista dla wielu osób rzecz, o to coś co włączyłam do mojego menu (na stałe) dopiero po operacji. Do tej pory śniadanie,  mimo że jest i powinno być najważniejszym posiłkiem było przeze mnie pomijane. Najczęściej śniadanie jadłam będąc na urlopie lub w weekend. Zawsze łudziłam się, że skoro jestem gruba, to nie ma co sobie dokładać kalorii śniadaniem. Tu niestety- sama to teraz widzę- popełniałam błąd. Ponieważ sama siebie pozbawiałam paliwa na cały dzień.

Dzień zaczynam od śniadania

Obecnie nie wyobrażam sobie, żeby nie zacząć dnia od posiłku- otwieram oczy i już myślę, co zjem. Pierwsze kroki kieruję do kuchni i robię sobie śniadanie a do tego przeważnie szykuję też coś na drugie śniadanie, obiad i często również podwieczorek- wiadomka, jak się pracuje czasami po 12h. Będąc mądrzejszą, wiem już że zjedzenie śniadania napędza metabolizm do pracy. Że najlepiej zjeść je maksymalnie do godziny od wstania z łóżka. Obecnie mam świadomość tego jak wiele błędów popełniałam wcześniej w swoim odżywianiu.  A piszę Wam to po to aby zachęcić Was do regularnego jedzenia, bo widzę że przynosi to wiele korzyści dla zdrowia! Nie tylko w postaci utraty kilogramów, ale też pozwala na bardziej racjonale i przemyślane jedzenie!

Wspaniały rok

O tym, jak ważne jest dla mnie śniadanie, miałam okazję dowiedzieć się dzięki akcji urządzonej przez Michała. Bo wiecie, nie ważne jest to czy zjecie w łóżku (chodź tak było by idealnie), czy zjecie coś mega wymyślnego czy po prostu jajecznicę, czy śniadanie zjecie sami czy z towarzyszem lub towarzyszką życia, ważne jest to żebyście to śniadanie zjedli żeby mieć siłę zwojować świat!

Zajrzyjcie też do innych, żeby sprawdzić jak smakuje ich śniadanie do łóżka 🙂

Napiszcie mi koniecznie, ale szczerze, jak u Was jest ze śniadaniami? Jecie? A może podzielicie się swoim przepisem na pyszne śniadanie? 🙂

 

Jeśli zainteresował Was ten post zajrzyjcie również:

0
Brak tagów 0