Złoto z Maroko :) Olej arganowy: po co? Jak go stosować?

Autor:

Cześć  🙂

Za oknami coraz zimniej co niestety ma negatywny wpływ na naszą skórę, włosy i paznokcie. W naszej strefie klimatycznej nie da się tego uniknąć. Są jednak kosmetyki, które pomogą nam w walce z negatywnymi skutkami zimna, jednym z nich jest olej arganowy. Jeśli nie wiecie jak możecie go użyć, zapraszam do dalszej części postu 😉

Olej arganowy, to nic innego jak efekt tłoczenia owoców arganii. Oczywiście, nie ma co się oszukiwać. Najlepiej jeśli wybieramy 100% olejek arganowy- może to być olejek np z firmy Glyskin Care 🙂 Oczywiście, cena często jest też wyznacznikiem jakości produktu. Olejek arganowy nie może być tani, bo aby wyprodukować litr olejku potrzeba aż 35 kg owoców!!

A do czego tak właściwie możemy go używać?

  • olejek może zastąpić nam balsam do ciała. Możemy zaaplikować go na skórę, a on pięknie ją nawilży i uelastyczni 🙂 Możecie też zabrać go do wanny i dodać do kąpieli. Wówczas po wyjściu z wanny nie musicie na skórę nakładać balsamu.
  • możemy zastosować go z powodzeniem na włosy: możemy wetrzeć go w skórę głowy,  do olejowania na sucho oraz możemy nałożyć go na końcówki mokrych włosów. Nie zaszkodzi go zaaplikować również na brwi jeśli wymagają wzmocnienia 🙂
  • z doświadczenia, mogę Wam powiedzieć, że jest idealny na wszelakie objawy alergii kontaktowej. Gdy zdarzy mi się jakaś wtopa, a skórę dopada mega suchość, jest idealnym remedium!
  • olejek ma właściwości przeciwzmarszczkowe- regularnie stosowany może spłycić zmarszczki, a to dzięki wysokiej zawartości witaminy E
  • może stanowić ochronę przed zimnem i wiatrem, tak samo jak specjalistyczne kremy zimowe
  •   możemy go wcierać w dłonie oraz paznokcie. Dzięki temu skóra dłoni będzie miękka i nawilżona, a paznokcie mocniejsze.
  • olejek wspomaga regenerację skóry- jest pomocny w leczeniu blizn, rozstępów.

Jak widzicie, olejek ma bardzo wiele zastosowań. Jest to jeden z tych kosmetyków, który każdy powinien mieć w domu na wszelki wypadek. Pamiętajcie tylko, aby stawiać na olejki z dobrym składem, bo to on jest gwarancją tego, że olejek zadziała! Często w sklepach można znaleźć olejki „arganowe”, które są pełne innych tańszych olei, a argan stanowi jedynie ułamek całości. Nie ma co wydawać na nie kasy, bo nie będziecie zadowoleni!

A może macie już za sobą pierwsze doświadczenia z olejkiem arganowym? Dajcie znać jak go stosujecie 🙂

Buziaki :*

Sylv

0
Brak tagów 0