Pomysł na weekend: Park Jurajski w Bałtowie DUŻO ZDJĘĆ :)

Autor:

Hej 😀

Dzisiaj mam dla Was zupełnie lajfstajlowy temat 😀 ponieważ chciałam pokazać Wam kilka migawek z wycieczki do Parku Jurajskiego w Bałtowie 🙂 Jeśli szukacie pomysłu na spędzenie niedzieli, chodźcie zobaczyć co czeka na Was w Bałtowie 🙂       Bałtów, to miejscowość nie daleko Sandomierza, który pewnie znacie z Ojca Mateusza 😀 Ode mnie to dużo i nie dużo, 140 km. Zbieraliśmy się do wyjazdu, już od 2 lat. Jednak w listopadzie zaistniał czynnik motywujący 🙂 Na Lubelskim spotkaniu, otrzymałam 5 darmowych biletów na większą część atrakcji. Więc 15 sierpnia spakowaliśmy siebie i sąsiadów z dziećmi w samochód i ruszyliśmy do Bałtowa 🙂
       Przed wyjazdem Bałtów kojarzyłam głównie z dinozaurami 🙂 jednak po przyjeździe na miejsce okazało się, że jest tam dużo więcej atrakcji 🙂 Jakich? Zaraz postaram się chodź kilka Wam pokazać. 
ZWIERZYNIEC GÓRNY
Pierwsze kroki zgodnie z zaleceniami Pani z kasy skierowaliśmy do żółtego autobusu 🙂 Tak, takiego jak w szkołach w hameryce 😀 Autobus zabrał nas na wyższe partie kompleksu. A tam….. magiczny świat zwierząt! 

 Zwierzyniec górny jest miejscem gdzie możemy zobaczyć egzotyczne ale też rodzime zwierzaki 🙂 Poniżej na przykład możecie zobaczyć strusia, siedzącego w gnieździe 🙂 Poniżej macie inne zwierzaki jakie znalazły się w zwierzyńcu. Nie wszystkie udało mi się uchwycić ponieważ dzień był gorący i zwierzęta chowały się w cieniu 🙂 każdy autobus miał swojego przewodnika, który opowiadał nam o zwierzętach i ich zwyczajach 🙂 przejazd trwał ok. 45min.

 

 ZWIERZYNIEC DOLNY
Po atrakcjach zwierzyńca górnego, udaliśmy się do zwierzyńca dolnego 🙂 tu mają miejsce mniejsze i niejednokrotnie bardziej udomowione zwierzęta 🙂 Poniżej widzicie daniela albinosa, dwa osiołki :D, piękną sowę! Zwierzyniec dolny zwiedzamy już pieszo, można kupić zborze i owoce do dokarmiania zwierząt 🙂

ROLLERCOSTER
Od zwierzyńca dolnego mamy już blisko do przejażdżki Rollercosterem 🙂 skusiłam się oczywiście na przejazd, było mega! Chociaż przy jeździe na górę, nie odważyłam się spojrzeć w dół 😀 Musicie spróbować!

JURA PARK
Jednak główny punkt programu, dopiero był przed nami 🙂 Bałtów znany jest głównie z parku dinozaurów 🙂 Chodząc po parku mamy możliwość obserwować ewolucję w kolejnych wiekach, wiele rodzajów dinozaurów zostało idealnie odtworzonych. Robią niesamowite wrażenie nawet na starszych 🙂 łapcie kilka migawek:

Prócz tego odwiedziliśmy również Prehistoryczne oceanarium oraz Kino 🙂 jednak tam musicie pójść osobiście, ponieważ robią wrażenie, którego ni jak nie da się pokazać przez ekran komputera 🙂 
Na zwiedzanie parku poświęciliśmy czas od ok. 10 do 16 🙂 Aby zaliczyć wszystkie atrakcje trzeba koniecznie zarezerwować sobie cały dzień! Na miejscu są dostępne punkty z jedzeniem i deserami 🙂 więc nie musicie się martwić o to, żeby brać coś z domu. Koniecznie musicie wziąć wygodne buty, ponieważ chodzenia jest dużo! 
Jest to naprawdę fajne miejsce, jeśli chcecie fajnie i aktywnie spędzić dzień, jeśli macie dzieci, tym bardziej im się tu spodoba 🙂 
Dajcie znać czy podobają Wam się wpisy tego typu 🙂
Sylv
0
Brak tagów 0