Pielęgnacja zimą: co warto wiedzieć?

Autor:

Hej 😉

dzisiaj przychodzę do Was z postem z serii #Blogmas2016 🙂  dzisiaj będę Wam pisała o zimowej pielęgnacji skóry! 🙂

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg….
Mimo, że nie zawsze tak jest, to niemal każdej zimy towarzyszy nam większy lub mniejszy mróz, którego nasza skóra nie lubi. Mimo, że moja skóra jest mieszana, a latem nawet powiedziała bym że tłusta, zimą moje policzki są mocno przesuszone, co nie wygląda estetycznie. Pomocne mogą okazać się wszelkie kremy lipidowe, nawilżające. Ja ostatnio bardzo polubiłam się z kremem z Oillan (KLIK). Myślę, że za kilka tygodni pojawi się jego większa recenzja 🙂

Mróz, nie sprzyja również osobom o płytko unaczynionej skórze. Kruche i widoczne naczynia krwionośne zimą są mocno narażone na pękanie. Prócz codziennej pielęgnacji takiej skóry kremami bogatymi w witaminę C, rutynę, wyciąg z kasztanowca (np. Bielenda), suplementacji Rutinoscorbinem, należy pamiętać o tym aby na twarz nakładać tłusty ochronny krem który zabezpieczy skórę przed działaniem zimna.

Inne skóry, również potrzebują zabezpieczenia w postaci tłustego lub pół tłustego kremu. I tu kobiety, przypominam Wam, że Wasi mężczyźni, też jej potrzebują 😉 zwłaszcza jeśli nasza praca zmusza nas do dłuższego pobytu na dworze.

Kompletując strój zimowy, zawsze dobieramy fajne rękawiczki i czapkę. Więc warto również kosmetykami chronić nasze dłonie i uszy. Jeśli chodzi o uszy z pewnością nie zaszkodzi im tłusty lub półtłusty krem. Dłonie zaś ze względu na detergenty i inne rzeczy wymagają specjalnej pielęgnacji. Nie zapominajcie aby dobrze wycierać dłonie- wilgoć i zimno sprzyjają pierzchnięciu skóry dłoni, Zimą możecie pokusić się o kąpiele dłoni w ciepłych olejkach. Warto też postawić na dobry krem o bogatym składzie np. The Secret Soap Store, lub kremo-maska z Podopharm. Aby wzmocnić działanie składników kremu warto 2-3 razy w tygodniu wykonać peeling dłoni.

Jesień, zima i wczesna wiosna jest też idealnym czasem na wszelakie zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem kwasów AHA, mezoterapii, mikrodermabrazii. Jeśli borykacie się z jakimiś problemami śmiało idźcie do zaufanej kosmetyczki, która Wam pomoże, ponieważ jest w tym momencie na to najlepsza pora!

Pamietajcie o pielęgnacji Waszej skóry zimą, ponieważ to jak o nią zadbacie teraz zaprocentuje wraz z pierwszymi wiosennym promieniami słońca 🙂

Uściski :*

Sylv

0
Brak tagów 0