Stylograf: co to? Jak używać? Co nim namalujesz?

Autor:

Hej 😉

dzisiaj przychodzę do Was z postem paznokciowym! Pokażę Wam sposób na bardzo fajne zdobienie paznokci stylografem. Jest to metoda prosta i bardzo efektowna.

Będziemy potrzebować:
– Stylografu: mój jest akurat z Alieexpres KILIK. Kosztował ok. 16 zł. W sumie jest to chyba jeden z najtańszych tego typu egzemplarzy. Ponieważ w polskich firmach ceny kształtują się do 40 do nawet 80 zł! W moim przy okazji w rączce schowane są końcówki do sondy, ale ich akurat nie używam. Budowa jest prosta. Jest to pióro. Wystarczy namoczyć końcówkę w tuszu i możemy brać się za malowanie. O dziwo, dobrze namoczona końcówka wystarcza na namalowanie prawie całego wzoru 🙂  Stylograf nie posiada też zbiorniczka! Nie szukajcie go!

– będziemy potrzebować też tuszu, bo bez niego ani rusz! Mój jest z Indigo. Muszę Wam powiedzieć, że bardzo polecam!! 🙂 kosztuje ok. 7 zł. Jest czarny jak noc, wysycha szybko, ale na tyle ze spokonie pozwala na pracę. Jest mega wydajny!

A to mój wzornik treningowy. Postanowiłam pokazać Wam moje pierwsze próby, żebyście zobaczyły jak prosta jest praca stylografem! 🙂

ISTOTNE:
– zdobienie malujemy na gotowym kolorze, PO przetarciu warstwy dyspersyjnej.
– przed pomalowaniem topem czekamy aż nasz wzór będzie idealnie suchy!!
– aby malować cienkie linie trzeba przede wszystkim ĆWICZYĆ, na szczęście nawet zaschnięty wzór można zmyć i spórbować kolejny raz 🙂

Jak Wam się podobają takie zdobienia? Pracowałyście może na stylografie? Dajcie znać!

Sylv

0
Brak tagów 0