Jak pozbyć się niechcianego owłosienia?

Autor:

Niechciane owłosienie, to problem z jakim boryka się wiele kobiet. Jednym przeszkadza wąsik, innym bródka, innym zbyt owłosione ręce czy nogi. Jeśli chcecie pozbyć się niechcianego owłosienia to idealnie trafiliście! Dzisiaj opowiem Wam o kilku metodach depilacji 🙂 No to lecimy!

Maszynka do golenia/golarka elektryczna

Jedna z najmniej trwałych metod usuwania włosów. Ostrze jadąc po skórze, usuwa część włosa znajdującą się na powierzchni skóry. Banalnie proste. Maszynki można kupić w każdym kiosku, Biedrze, drogerii. Do plusów tej metody zdecydowanie możemy zaliczyć szybkość, łatwość zabiegu i niską cenę. Jednak maszynka dość często wywołuje podrażnienie, zwłaszcza na delikatnej skórze okolic bikini. Maszynki i golarki są w stanie usunąć każdy włos- zarówno mocny jak i delikatniejsze. Włos golony ma też tendencje do wzmacniania się, twardnienia. Tak, jak dzieje się to z męskim zarostem.

Kremy do depilacji

Działanie bardzo podobne do maszynek. Usuwamy jedynie włos znajdujący się na powierzchni skóry. Włos ulega degradacji za pomocą środków chemicznych zawartych w kremie. Usuwanie owłosienia za pomocą kremów jest łatwe, dość tanie. Jednak krem nie nadaje się dla każdego- może na delikatnej skórze wywołać podrażnienie. Kremy również mogą nie poradzić sobie z każdym włosem. W przypadku włosów delikatniejszych łatwo się rozpuszczają. Jednak w przypadku twardych i sztywnych włosów- krem je osłabi, a nie usunie w całości. Niestety również, tak jak w przypadku maszynki, włos usuwany w ten sposób może z czasem zrobić się mocniejszy niż na początku. Depilacji tą metoda nie stosowała bym do brwi, żeby nie zrobić sobie krzywdy i nie wygolić dziur  😀 Uprzedzając pytania: tak, znam takie historie, nie tylko ze słyszenia!

Pęseta/nitkowanie/sprężyna do depilacji

Tu, niezależnie od sprzętu, włos jest wyrywany wraz z cebulką. Dzięki temu, czas miedzy kolejnymi depilacjami wydłuża się- zabieg powtarzamy dopiero po 3-4 tygodniach. Włoski odrastając, z każdym zabiegiem rosną miększe, cieńsze i jaśniejsze. Z czasem też niektóre mogą przestać rosnąć zupełnie. Pęseta jest idealna do brwi- ponieważ z jej pomocą możemy im nadać idealny kształt. Ma to też minusy- ponieważ jeśli przez kilka lat nadajemy zły kształt naszym brwiom za pomocą pęsety, może być później trudno skorygować ich kształt, bo mogą nie odrastać. Dlatego ważne jest aby na pierwsze zabiegi regulacji brwi udać się do dobrego salonu kosmetycznego bądź stylistki brwi.

Depilator elektryczny

Usuwa włosy wraz z cebulką. Zdarza się niestety, że pojedyncze włosy mogą się urwać i zacząć wrastać. Trzeba też lubić ten specyficzny rodzaj bólu 🙂 dla mnie ten rodzaj depilacji był nie do przeskoczenia właśnie przez ból 😀 Uczucie trochę jak by każdy z włosków na nodze wyrywać pęsetą. Aż mnie boli na wspomnienie 😀 Nie mniej jednak, jest to jednak dość skuteczna metoda depilacji, ponieważ włosy odrastają wolno, są słabsze, delikatniejsze. Metoda sprawdzi się też u osób uczulonych na wosk.

Depilacja woskiem

Ten dział podzielimy 😀 bo każdy wosk do innego, a niektóre do niczego 😀
Woski bezpaskowe: idealne i najlepsze do delikatnych okolic pach i bikini. Pięknie zbiera włoski, nie podrażnia skóry. Tą metodą usuniecie włoski w dobrych salonach kosmetycznych.
Woski paskowe: dla mnie idealne do depilacji dużych okolic, np. nóg. Są łatwe w użyciu.
Woski w plastrach, dostępne w drogeriach: z braku laku można ich użyć raz na jakiś czas, jednak nie spotkałam się z takimi, jakie mogła bym polecić. Lubią podrażniać i nie zbierają wszystkich włosów.
Ja osobiście wosk bardzo lubię. Usuwa nawet jasne włosy. Obecnie dzięki nie mu moje nogi robię raz na 2-3 miesiące 😀 Jedynie nie polecam eksperymentów samemu- możecie zerwać sobie naskórek lub narobić siniaków!! A do tego wosk nie nadaje się dla osób z żylakami oraz naczynkami na nogach! Ja osobiście, nie polecała bym go również do depilacji brwi- jest to bardzo dyskusyjna kwestia. Ponieważ pojedynczy zabieg, nie zrobi nam krzywdy. Jednak permanentne powtarzanie woskowania, tak delikatnego miejsca na naszym ciele może spowodować osłabienie włókien kolagenowych w skórze a przez co spowodować szybsze starzenie się skóry.

Pasta cukrowa

Metoda z której możecie korzystać również w domu. Usuwa włoski z cebulkami. Pastę możecie kupić gotową bądź zrobić ją w domu. Idealna do depilacji delikatnych miejsc. Wymaga wprawy, jednak trudniej zrobić sobie krzywdę pastą niż woskiem 🙂

Depilacja laserowa

Obecnie jedna z najlepszych i najbardziej trwałych metod depilacji.  Oczywiście, tak samo jak powyższe metody, nie może być stosowana u każdego! O depilacji laserowej pisałam Wam w oddzielnym poście, więc nie będę się powtarzać, jeśli jesteście ciekawi czy kwalifikujecie się do zabiegu zajrzyjcie tutaj: KILK

Metody babcine

W swojej pracy spotkałam się z tym, że Panie stosują pasty np. z soku z cytryny i cukru do usunięcia owłosienia.  Ale proszę Was, nie róbcie tego!! Przeważnie te metody bazują na ścieraniu włosów, co w perspektywie kończy się wzmocnieniem włosów!

No więc skoro już wiecie jak, możecie się pozbyć owłosienia to teraz podzielimy sobie powyższe metody na części ciała- oczywiście poniżej znajdziecie te najlepsze metody 🙂
Brwi: pęseta, od czasu do czasu wosk bezpaskowy.
Wąsik/bródka: laser, wosk, sprężyna
Pachy/bikini: laser, wosk bezpaskowy, pasta cukrowa
Nogi: laser, wosk bezpaskowy, wosk paskowy, pasta cukrowa, depilator elektryczny
Ręce: laser, wosk bezpaskowy, wosk paskowy, pasta cukrowa, depilator elektryczny

Jak widzicie, jestem wielką fanką trwałej depilacji laserowej oraz woskowej- która daje nam komfort. Jednak wybierając swoją ulubioną metodę depilacji musicie kierować się przede wszystkim waszym zdrowiem! Przed każdym zabiegiem czy to w salonie depilacji laserowej jak i u kosmetyczki powinniście być poinformowani o wskazaniach i przeciwskazaniach do zabiegu.
Napiszcie mi jakie metody Wy preferujecie, a jakie testowałyście a nie przypadły Wam do gustu. Jestem bardzo ciekawa Waszych doświadczeń!

Uściski!
Sylv

0
Brak tagów 0