Jak zrobić Sugar Effect?

Autor:

Hej 😉

Obserwując fora/grupy paznokciowe często widzę, jak dziewczyny szukają sposobu na Sugar Effect. Postanowiłam, że pokażę Wam jak ja go robię.

O co chodzi z tym całym Sugar Effect? Po polskiemu to efekt cukru. Ozdoba jest matowa i szorstka, jak posypana cukrową posypką. Oczywiście cukru nie używamy 🙂 za cukier robi nam proszek akrylowy. U mnie jest to akryl od Lady’s Nails.

1. Zaczynamy od przygotowania paznokcia, nałożenia bazy i oczywiście utwardzenia 🙂

2. Nakładamy dwie warstwy koloru bazowego. U mnie jest to Estetiq nr.33- czerń. Chyba najbardziej podoba mi się z resztą sugar na czerni 🙂

3. Na kolorowego pazurka nakładamy TOP hybrydowy (u mnie Top Hard od NeoNail). Utwardzamy i przemywamy cleanerem.

4. Białym, gęstym żelem malujemy wzór na odtłuszczonym paznokciu. Ja mój wzór malowałam żelem do Sugar Effect od Indigo.  NIE UTWARDZAMY!

5. Na mokry biały wzór nakładamy puder akrylowy. Nalepiej obsypać paznokieć kilka razy, strzepać, znów obsypać a potem znów strzepać 😀 żeby jak najwięcej akrylu przyczepiło się do żelu. Utwardzamy 🙂

6. Tak wygląda nasz wzorek po obsypaniu i utwardzeniu.

7. Usuwamy nadmiar akrylu szczoteczką i gotowe 🙂 Nie nakładamy nabłyszczacza, aby wzór nie stracił uroku.

Ogranicza Nas tak naprawdę tylko wyobraźnia  🙂 możemy tym sposobem wyczarować wiele wzorów i kombinacji kolorystycznych, zdobienia poniżej wykonałam tym samym sposobem, łącząc ze sobą różne kolory akryli:

Od Lady’s Nails otrzymałam też fajne hologramowe kółeczka 🙂 Nie przypuszczałam, że tak fajnie będą wyglądać na paznokciach, patrzcie:

Bardzo jestem ciekawa czy spodobał Wam się tutorial! Dajcie mi koniecznie znać! Napiszcie też czy pokazać Wam, w taki sposób jak wykonać inne zdobienia. Jeśli tak, to jakie? 🙂

Buziaki!

Sylv

0
Brak tagów 0